جلسه شورای عالی اقتصادی، قبل از ظهر امروز تحت ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در قصر گلخانۀ ارگ برگزار شد.

haroon.abadi
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۹:۲۸
.

محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت دولتی افغان پُست در مورد مدرن سازی و تحول دیجیتالی این شرکت، به جلسهٔ شورای عالی اقتصادی معلومات ارایه کرد.

وی گفت که شرکت افغان پُست با داشتن (۴۶۳) نمایندگی در سراسر کشور قادر است از پالیسی های دولت برای شمولیت تجارت الکترونیکی حمایت کند. همچنان این شرکت از شمولیت تشبثات کوچک و متوسط (MSMEs) حمایت نموده و آنان را توانایی می بخشد تا اجناس شان را به شکل آنلاین به فروش رسانده و یا صادر کند.

رئیس جمهور پس از استماع نظریات اعضای جلسه، گفت که اکنون تمام پاسپورت ها و تذکره های الکترونیکی از طریق پُست توزیع می شود و همچنان صادرات محموله های کوچک با استفاده از پُست تغییر نموده و این روند تسریع یافته است.

متعاقباً پیشنهادات شرکت افغان پُست مبنی بر همکاری همه جانبه ادارات ذیدخل در عرصه تطبیق برنامه های انکشافی به وجه احسن و در میعاد پیشبینی شده و حمایت دولت و ادارات ذیدخل، به سطح پالیسی برای تطبیق برنامه انکشافی شرکت دولتی شرکت افغان پُست مورد تایید جلسه قرار گرفت.

به همین گونه، تشخیص زمین برای برنامه های انکشافی شرکت افغان پُست نیز در پرنسیب شد و به شرکت افغان پُست هدایت داده شد که با همکاری وزارت مالیه یک لایحه مشخص برای فرستادن هدایا ترتیب نماید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۲
Background image

دیدار محترم احمد وحید ویس با رئیس مالیه دهندگان متوسط!

محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت افغان پُست به منظور توسعۀ همکاری های دوجانبه با محترم حبیب الله امین اندر، رئیس مالیه دهندگان متوسطِ ریاست عمومی عواید دیدار و گفتگو کرد.

در این. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۴۳
Background image

دیدار و نظارت محترم احمد وحید ویس از دفاتر، کارمندان و پُسته خانۀ مرکزي شرکت افغان پُست!

محترم احمد وحید ویس رئیس عمومی شرکت افغان پُست با همراهي محمد خیبر صدیقی معاون اداری و مسوولین دیگرِ این شرکت از پُسته خانۀ مرکزی، نحوۀ کار کارمندان و جریان ساخت و ساز دفاتر افغان پُست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۹:۹
Background image

دیدار محترم احمد وحید ویس با نمایندۀ شرکت هوایی ائیر عربیه (Air Arabia)!

محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت افغان پُست، به منظور آغاز و توسعۀ خدمات کارگوی افغان پُست با آقای فرید احمد نظری، نمایندۀ بخش افغانستانِ شرکت هوایی ائیر عربیه (Air Arabia) دیدار و. . .

بازگشت به خبر