شرکت افغان پُست پورتال آنلاین خدمات عامه‌ی خود را افتتاح کرد!

haroon.abadi
دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۶ - ۸:۵۲
.

شرکت دولتی افغان پُست امروز یکشنبه طی کنفرانسی در مرکز رسانه های حکومت، پورتال آنلاین خدمات عامه‌ی خود را افتتاح و به معرفی گرفت. بعد از افتتاح این پورتال، تمام خدمات عامه‌ی مربوط به ادارات دولتی از طریق این پورتال ارایه خواهد شد.

از طریق این سیستم، منبعد خدمات تصادیق قنسولی وزارت امور خارجه به شکل آنلاین پروسس و طی مراحل خواهد شد. از مزایای تطبیق این سیستم می توان موارد: تسریع فرایند انتقال اسناد، کاهش قابل ملاحظه در مصارف مشتریان و ادارات، جلوگیری از ضیاع وقت متقاضیان، بلند رفتن امنیت اسناد و عصری سازی را نام برد.

احمد وحید ویس، رییس عمومی شرکت افغان پُست در صحبت های خود از شناسایی 150 خدمات عامه‌ی مختلف نام برد که نیاز به عصری سازی دارد. وی افزود که جهت عصری سازی تمام این خدمات، برنامه های مفصل دارد. به گفته‌ی آقای ویس، در ابتدا این پروسه از خدمات تصادیق وزارت خارجه آغاز شده است، اما در آینده های نزدیک خدمات تصادیق وزارت های امور داخله، عدلیه، تحصیلات عالی، معارف و ادارات دیگر نیز به این سیستم اضافه خواهد شد.

آقای ویس ضمن یادآوری از ساده سازی خدمات عامه، بیان داشت که افغان پُست کار روی طرح برنامه‌ی "سمارت پُست" را نیز آغاز کرده است. با تطبیق این برنامه، به هر خانه و هر اداره یک کُد پُستی مشخص تعیین خواهد شد و از طریق آن دشواری های آدرس یابی در افغانستان تا اندازه‌ی زیاد حل خواهد شد و افغانستان به خدمات پُستی عصری دسترسی پیدا خواهد کرد.

عبدالهادی ذهین، معاون تخنیکی و عملیاتی شرکت افغان پُست نیز در صحبت های خود اظهار داشت که پورتال خدمات عامه‌ی این شرکت، یک سیستم عصری و Open Source است که از سوی متخصصان افغان تهیه شده و با گذشت زمان قابلیت تکامل و اجرای هرگونه تغییرات تخنیکی را دارا می باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۱ - ۹:۲۴
Background image

تقدیر از چند تن ورزشکارِ افتخارآفرین از سوی رییس عمومی شرکت افغان پُست!

احمد وحید ویس، رییس عمومی شرکت افغان پُست طی نشستی در مقر شرکت افغان پُست، تعدادی از ورزشکاران پیش‌کسوت را که با کسب افتخارات بزرگ باعث خوشی و سرافرازی هموطنان ما شده بودند، تقدیر کرد.

. . .
دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۳۰ - ۸:۵۳
Background image

افتتاح مسجد افغان پُست!

در حالی که کار بازسازی تعمیر افغان پُست در جریان است، به منظور فرارسیدن ماه مبارک رمضان و ایجاد سهولت به کارمندان، کار اعمار مسجد افغان پُست سریع تر شد و امروز با ادای نماز جماعت رسماً. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۸ - ۲۳:۱۴
Background image

امضای تفاهمنامه‌ی همکاری پنج جانبه به منظور فراهم‌آوری تسهیلات خدمات کارگو در سرویس داخلی و بین المللی برای شرکت دولتی افغان پُست!

وزارت صنعت و تجارت، اداره‌ی هوانوردی مُلکی، اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان، فدراسیون اتاق های افغانستان و شرکت دولتی افغان پُست امروز چهارشنبه، تفاهم‌نامه‌ی همکاری پنج جانبه را در. . .

بازگشت به خبر