بعد از این، زمان طی مراحل ترخیص گمرکی پارسلات، مراسلات پُستی و بسته‌های کوچک از ساعت‌ها، به دو الی سه دقیقه کاهش خواهد یافت.

haroon.abadi
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۱۲:۱۳
.

احمد وحید ویس، رییس عمومی شرکت افغان پُست و عبدالهادی ذهین، معاون تخنیکی و عملیاتی این شرکت در نشست خبریِ که در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شده بود، سیستم و اپلیکیشن جدید پُستی: (طی مراحل اظهارنامه های گمرکی یا CDS) و اپلیکیشن (اظهارات گمرکی یا EAD Custom) را که با همکاری اتحادیه جهانی پُستی (UPU) ایجاد شده، معرفی کردند.

آقای ویس اظهار داشت که این اپلیکیشن و سیستم جهت تسریع روند طی مراحل ترخیص گمرکیِ پارسلات، مراسلات پُستی و بسته‌های کوچک ساخته شده اند. پیش از این، طی مراحل و ترخیص گمرکی پارسلات پُستی، ساعت ها را در بر می گرفت، اما با ایجاد و استفاده از این برنامه و سیستم، این زمان به دو الی سه دقیقه کاهش خواهد یافت. به گفته‌ی وی در گذشته، پارسلات بعد از توزیع به مشتری توسط گمرکات باز شده و تمام آن بررسی و قیمت آن تعیین می‌شد که این شیوه سبب ضیاع وقت مشتریان می‌شد، اما حالا با استفاده از این سیستم تمام مشخصات اقلام پُستی توسط خود فرستنده به گونه‌ی آنلاین درج سیستم می‌شود و نیاز به گشودن بسته‌ها نخواهد بود.

از فواید دیگر این اپلیکیشن و سیستم، موجودیت قواعد و مقررات خاص هر کشور جهت پذیرش پارسلات در آن است. پیش از این، هر کشور ممنوعات پُستی خاص خود را داشت و عدم آگاهی فرستنده از آن، باعث برگشت و یا مسترد شدن پارسلات شان می‌شد. منبعد، مشتریان پیش از ارسال پارسلات خویش خواهند دانست که چه چیزی را می‌توانند به کدام کشورها بفرستند.

در این نشست، آقای ذهین بیان داشت که شرکت افغان پُست جهت هماهنگی بهتر و بهبود امکانات اپلیکیشن با 150 کشور جهان و عضوهای اتحادیه‌ی پُست جهانی در ارتباط بوده است. به گفته‌ی وی، EAD یک پلتفرم ساده است که جهت جلوگیری از ضیاع وقت مشتریان ایجاد شده است.

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۵:۸
Background image

د افغان پُست شرکت لوی رییس او مشرتابه هییت، د ګمرکونو د سیسټمونو له رییس سره وکتل!

د افغان پُست شرکت لوی رییس، ښاغلي احمد وحید ویس او د دغه شرکت تخنیکي او عملیاتي مرستیال ښاغلي عبدالهادي ذهین، د CDS سیسټم د معرفي او ورپېژندنې په موخه، د مالیې وزارت ګمرکاتو معینیت، د. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۴:۱۲
Background image

احمد وحید ویس، د (E-Commerce) یا برېښنايي سوداګرۍ شرکتونو له استازو سره وکتل.

د افغان پُست شرکت لوی رییس، ښاغلي احمد وحید ویس، د دوه اړخیزو همکاریو پراختیا او افغان پُست شرکت له لارې نړیوال بازار ته د افغاني تولیداتو د لېږد په موخه، د (E-Commerce) یا برېښنايي. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۵:۳۴
Background image

د افغان پُست شرکت او عزیزي بانک مشرتابه هییت انلاین ناسته تر سره کړه.

په دغه ناسته کې د افغان پُست شرکت لوی رییس احمد وحید ویس، د دغه شرکت عملیاتي او تخنیکي مرستیال عبدالهادي ذهین او اداري او تجارتي مرستیال محمد خیبر صدیقي، د عزیزي بانک شرکت له رییس ښاغلي. . .

بیرته تګ